Pirts būvniecība, kad tā ir jāsāk

Īstais laiks sākt plānot pirts būvniecību

Pirts būvniecība reizēm var šķist kā īsts izaicinājums, tomēr ar pieredzējušiem speciālistiem Jums viss izdosies!

Viens no senākajiem un arī daudzu cilvēku iemīļotākajiem sevis relaksēšanas, prāta un ķermeņa atslābināšanās veidiem ir došanās pirtī. Tādēļ nav nekāds brīnums, ka pirts būvniecība daudziem ir obligāts pasākums. Tiem, kam jau pieder kāds zemes pleķītis aizdomājas par pirts būvniecību, ja tāda jau nav uzcelta senāk. Kuram gan saimniekam negribētos, ka pirts kā īsta pagalma rota lieliski papildina visu kopējo mājas tēlu, priecējot acis un sirdi sev un tuvajiem. Senāk pirts bija galvenā vieta, kur cilvēki devās dažādos dzīves svarīgos notikumos, lai svinētu dzīvi, palīdzētu dažādu grūtību pārvarēšanā un sāpēs. Tāpat tika veiktas dažādas paražas un tradīcijas, kā arī vienkārši, lai nomazgātos. Tomēr var apgalvot, ka cilvēkiem arī mūsdienās iešana pirtī ir sirdij tuva. Ja vien līdzekļi un iespējas ļauj, agrāk vai vēlāk pirts būvniecība kļūst aktuāla.

Ar ko sākt pirts būvniecību?

Kad vēl pirts būvniecība nav uzsākta, cilvēki aizdomājas par to, kādu materiālu vislabāk izvēlēties. Gadsimtiem senas tradīcijas tomēr ir atstājušas paliekošas vērtības, jo daudzi uzskata, ka tieši guļbūves pirts būvniecība ir vislabākais risinājums. Kāpēc tieši guļbūves pirts jābūvē? Lai gan mūsdienās pieejami dažādi būvniecības materiāli, koks ir tas kurš “elpo”, nodrošinot labu gaisa cirkulāciju, līdz ar to uzkrāto siltumu koks atdot vienmērīgi. Vēl joprojām var atrast labi saglabājušās guļbūves pirtis, kuru būvēšana noritēja vairākus gadsimtus senāk, bet tās spēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas arī mūsdienās. Un tāpat ir atrodamas liecības par guļbūves pirtīm, kas tikai daļēji saglabājušās, bet spēj daudz pastāstīt par pirts celtniecības veidiem un izmantotajām metodēm.

Pirts būvniecība ar Filwud

Pirts būvniecība ir jāplāno veicot vissīkāko detaļu izpēti, tādēļ svarīgi ir uzticēties speciālistiem ar pieredzi šajā jomā. Filwud uzņēmuma pārstāvji konsultēs par neskaidriem jautājumiem un radīs risinājumu, kas apmierinās klientu, lai tam neviltots prieks par ieguldītajiem līdzekļiem vēl daudzus gadus un pat gadu desmitus. Izmaksas, pirts lielums, pirts telpas plānojums u.c. būtiski jautājumi. Pirts ēkas būvniecība no guļbaļķiem ir viņu specialitāte un daudzu gadu garumā iegūtā pieredze tikai vēl vairāk apliecina, ka pirts būvniecība ir jāuztic mūsu meistariem. Visa uzņēmuma pamatdarbība balstās spējā pārvēst guļbaļķus par ilgtspējīgiem un kvalitatīviem ēkas projektiem, arvien pārliecinoties par guļbaļķu piemērotību ēkas būvniecībā.

Pirts būvniecības plānošana

Pirts būvniecība sākas ar plānošanu, jo reizēm plašās, mūsdienās pieejamās celtniecības iespējas var patiesi mulsināt cilvēkus, jo no visa plašā klāsta jāspēj vien izvēlēties. Plānojot, vispirms dodieties aplūkot savu īpašumu, radot jau vizuālu priekšstatu par to, kur vēlaties redzēt savu pirtiņu. Protams, novērtēsiet, ja Jums būs iespēja to būvēt ūdens tuvumā, vai tas ir ezers upe vai piemājas dīķis. Tālāk Jums atliek saprast kāda būs lāvas telpa, cik tā būs liela un kāda krāsns tajā tiks ievietota. Kā izvēlēties īsto krāsni?

Praktiski var sākt ar to, ka ir divu veidu pirts krāsnis – elektriskās un malkas. Katrai no šīm krāsnīm ir savas priekšrocības, tāpēc nevar sniegt viennozīmīgu atbildi, kura Jūsu gadījumā būs vispiemērotākā. Daudz svarīgāk ir pievērst uzmanību pirts lāvas telpas lielumam un izvēlēties tai atbilstošu krāsni. Noteikti ir vērts iegūt noderīgu informāciju dažādos avotos par krāsns veidiem pirms celtniecība noris straujiem soļiem.

Šie mazie darbiņi ir jāpaveic vispirms, jo no plānotā būs atkarīga tālāka plānošana komunikācijām un ventilācijai, kā arī skursteņa būvēšanai. Ievērojiet, ka pirtī jābūt labai ventilācijai, kur gaiss var apmainīties. Ja senāk guļbaļķu mājās pa šķirbām pūta vējš, vienlaicīgi pildot ventilācijas funkcijas, tad mūsdienās hermētiski noslēgtajās guļbaļķu pirtīs jāiestrādā laba ventilācija.
Latvijā iešanai pirtī ir senas tradīcijas, kas sakņojas vairākus gadsimtus senās paražās un cilvēku dzīvošanas paradumos. Senāk, šķiet katrā lauku īpašumā varēja atrast mazāku vai lielāku pirtiņu, un pirts būvniecība nebija nekas neparasts. Tas nozīmē tikai vienu – ir laiks pirts būvēšanai arī savā īpašumā!

Gatavas guļbūves Filwud