Kvalitatīvi būvētas lētas guļbūves

gatavas letas gulbuves

Mūsdienīgas un lētas guļbūves no Valmiermuižas

Lētas guļbūves ir daudzu cilvēku izvēle, jo mūsdienās cilvēki labprāt vēlas dzīvot savās mājās nevis īrēt svešu īpašumu, bet koka māju cenas iespaido izvēli un iespējas. Guļbūves ir māju veids, kuras bieži tika izgatavotas senos laikos visā pasaulē, ieņemot stabilu vietu daudzu cilvēku sirdīs. Guļbūves var kalpot simtiem gadu, ja vien tās ir pareizi uzbūvētas.

Daudzas senas guļbūves vēl joprojām ir saglabājušās līdz mūsdienām, tās var apskatīt dažādos dabas muzejos ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, piemēram, Norvēģijā ir atrodama 13.gadsimtā būvēta guļbūve. Lai gan šī guļbūve atrodas zem klajas debess un tai jau ir vairāk par 700 gadiem, tā vēl joprojām ir samērā labā stāvoklī.

Guļbūves ir koka mājas, kas tiek celtas no apaļkokiem un frēzētiem baļķiem, kas tiek guldīti viens uz otra un savienoti stūros, lai izveidotu nepieciešamo mājas formu. Šos apaļkokus mājas būvniecības procesā siltina ar izvēlēto vispiemērotāko materiālu, lai guļbūve spētu saglabāt siltumu un veidotu patīkamu mikroklimatu tajā. Siltinājums nav tāds, kā mēs to iedomājamies standarta ēkām. Lai saglabātu guļbūves dabisko izskatu, siltinājumu ievieto starp baļķiem, nodrošinot to siltumizturību. Siltinājums netiek likts ne iekšpusē, ne ārpus mājas, tādā veidā nelietojot dažādus mūsdienu apdares un siltinājuma materiālus.

Lētas guļbūves – rūpnieciski izgatavotas Valmiermuižā

Senāk apaļkokus sagatavoja amatnieki, kas bija tīrs roku darbs – koki tika tēsti ar rokām, savukārt mūsdienās, attīstoties tehnoloģijām, gatavās guļbūves visbiežāk tiek izgatavotas rūpnieciski. Tehnoloģiju attīstība ļauj cilvēkiem iegādāties lētas guļbūves, kuras bieži vien jau tiek sagatavotas rūpnīcā un klienta īpašumā ir tikai nepieciešams to pareizi salikt. Rūpnieciski izgatavotie apaļkoki ir vienādi un līdzeni, savukārt ar roku tēstie baļķi ir raupjāki un nelīdzenāki. Protams, ka ikviens var izvēlēties sev vispiemērotāko guļbūves variantu, tomēr šeit būtisku lomu spēlē guļbūves ēkas cenas, kas noteikti atšķirsies izvēloties vienu no variantiem.

Lētas guļbūves būs rūpnieciski veidotas, savukārt dārgas – ar rokām būvētās. Meistars iegulda savas zināšanas un darbu, lai izveidotu labas kvalitātes guļbūvi, kas Jums kalpos ilgi. Ar rokām tēstie baļķi prasa savu – tas ir ilgs laiks un process, lai izgatavotu visus nepieciešamos baļķus vienai guļbūvei.

Kādi pamati ir piemēroti guļbūves būvniecībai?

Arī lētas guļbūves ir iespējams celt uz dažādiem pamatiem, kas kopsummā veidos lētas guļbūves kopējo cenu. Senāk populāri bija celt guļbūves uz 4 un vairāk pamata akmeņu balstiem, tomēr mūsdienās labāk iespējams pat būtu izvēlēties pāļu pamatus vai lentveida pamatus. Galvenais, lai pamati ir saskaņoti un atbilst visām būvniecības prasībām. Tāpat Jūs jau iepriekš, pirms gatavas un lētas guļbūves iegādes, varat aprēķināt un salīdzināt dažādu pamatu izmaksas.

Vai lētas guļbūves cenas ietekmē stūra savienojumu veids?

  • Lētas guļbūves var veidot izmantojot dažādus stūra savienojumu veidus, kas tiek praktizēti visā pasaulē gan ņemot vērā senas tradīcijas un senču paradumus, kas vēl joprojām tiek pielietoti mūsdienās, gan dažādu pieņēmumu un novērojumu rezultātā. Galvenokārt baļķiem tiek pielietoti 3 stūra savienojumu veidi:
  • krievu stils,
  • kanādiešu stils,
  • norvēģu stils.

Visi šie guļbūvju stūra savienojumu veidi pilda arī praktisku funkciju, lai pasargātu guļbūvi no mitruma un caurvēja, kā arī papildus izturībai. Krievu stila guļbūvēm pielietošana ar rokām tēstiem baļķiem varētu būt pats vienkāršākais, tomēr vēlāk tas var radīt problēmas, jo stūros var rasties caurvējš. Kanādiešu guļbūvēm stūra savienojuma stils atšķiras ar to, ka izcērtamā savienojuma vieta ir trapeces veida, nevis pusapaļas formas. Šis savienojuma veids ir ļoti izturīgs un nodrošina labu siltumizturību, pateicoties to ciešajai savienojuma formai. Savukārt, norvēģu guļbūvju stilam neizmanto apaļkokus, bet gan no baļķa izgatavotus kvadrāta formas frēzētus baļķus. Lētas guļbūves var tikt izgatavotas izmantojot jebkuru stūru savienojumu veidu, atkarībā no tā, kādu ir izvēlējusies konkrētā firma un klients par labu esam.

SIA IS uzņēmuma ražotnē Valmiermuižā pašlaik ar pilnu jaudu strādā divas ražošanas līnijas, saražojot un izpildot visus pasūtījumus un apjomus savlaicīgi. Uzņēmuma izstrādātie guļbūvju izgatavošanas risinājumi un unikālā stūru savienojumu tehnoloģija pasargās guļbūvi no nelabvēlīgiem laika apstākļiem – mitruma, sala un vēja. Ražotnē strādājošie speciālisti ir zināšanu un pieredzes bagāti meistari, kas izgatavo lētas guļbūves pēc visaugstākajiem kvalitātes standartiem.

Kādas guļbūves piedāvā klientiem izvēlēties un pārdod uzņēmums SIA IS?

Ar gataviem guļbūves pirts variantiem varat iepazīties mājas lapā www.filwud.com