Guļbūves cenas un būvniecības izmaksas

guļbūves būvniecība

Guļbūves būvniecībai jāizvēlas piemērots materiāls

Guļbūves celšanai svarīgi ievērot materiālu kvalitātes un pareizas montāžas nosacījumus, lai guļbūves  kalpotu ilgi un uzticami. Šos parametrus var attiecināt gan uz izvēlētajiem materiāliem, gan uz kvalificētu speciālistu piesaisti būvniecības procesā, lai izvairītos no iespējamām kļūdām vai neprecizitātēm.

Guļbūves var kalpot ilgus gadus, ja tās būvētas no pareizi sagatavotas koksnes, tās tiek pareizi uzbūvētas un tiek regulāri koptas. Latvijā guļbūvju būvniecībā visbiežāk tiek izmantota priedes koksne, retāk – egle un lapegle. Lapegle nereti tiek izmantota ēkas pirmo vainagu būvniecībā, bet guļbaļķu karkasam labāk izmantot priedi. Priedes koksne cenas ziņā ir lētāka nekā cita veida koksne, savienojumā ar tās izturību un piemērotību guļbūves būvniecībā, tā noteikti ir viena no labākajām izvēlēm. Taču ar to nepietiek,guļbūves būvniecība un tās veiksmīgs iznākums ir atkarīgs no vairākiem aspektiem. Koksne pavasarī ir pilna ar barības vielām, un šajā laikā koks ir īpaši neaizsargāts. Kad sāk tuvoties ziema, koks ūdeni un barības vielas sāk uzkrāt saknēs, bet stumbrā sasūc sveķus. Ziemā cirsts koks nesalīdzināmi labāk spēj saglabāt savu formu. Filwud kompānijā guļbaļķi tiek sagatavoti rūpnīcā pirms tie veikts sagatavošanās process guļbūves būvniecībai. 

Daži svarīgi un noderīgi fakti, lai uzbūvētu kvalitatīvu guļbūvi

Guļbūves kokmateriāli ir jāapstrādā ar speciālu līdzeklim kas sagatavo koksni drošai ekspluatācijai, kas nodrošina, ka guļbūves nav uzliesmojošas un ir nedegošas. Pareizi uzcelta koka māja ir tikpat ugunsdroša kā betona māja. Guļbūves karkasa izveide var prasīt dažu un pat vairāku mēnešu laiku, toties gatavi projekti var palīdzēt ietupīt laiku. Gatavi projekti aplūkojami mājas lapas sadaļā guļbūves, viegli un ērti atrodiet guļbūves projektus: https://www.filwud.com/gatavas-gulbuves-majas-pirtis/. Šajā sadaļā atradīsiet ne tikai gatavus projektus dažāda veida un lieluma guļbūvēm, bet arī cenas visām gatavajām guļbūvēm. Cenas mainās atkarībā no guļbūves lieluma, kas ir galvenais cenas veidošanās parametrs guļbūves mājām un pirts projektiem. Jaunas guļbūves gadījumā jārēķinās ar guļbaļķu sēšanos. Dabīgais sēšanās laiks parasti ilgst aptuveni 7 gadus, jo ar šo periodu apzīmē to, ka koksne ir dzīva. Sēšanās laiks no iepriekš izžāvētiem baļķiem ir tuvu 2 gadiem. Žūšanas procesā guļbaļķu izmēri samazinās un mainās to izmēri, tāpēc ir svarīgi pie sienām pareizi piestiprināt mēbeles vai interjera elementus, jo tie var traucēt sienām nosēsties. Guļbūves var saukt par dzīvām, jo to būvniecība ir pakārtota kokam, kas elpo. Tieši tādēļ guļbaļķu sienas var reaģēt arī uz atmosfēras izmaiņām vai apkures sezonas sākumu. Nereti var būt aizspriedums, ka guļbūves mājas ir ugunsnedrošas, bet koksnes aizsardzībā galveno lomu spēlē aizsardzības līdzekļi un krāsas, ar kurām apstrādā guļbaļķus.

Liela nozīme ir pareizai guļbūves pamatu izvēlei

Lai guļbūve kalpotu ilgi, ļoti svarīgi ir veikt pareizu tās hidroizolāciju, kas nosaka, vispirms, pareizu jumta pārkares, kā arī pietiekami augstu pamatu izbūvi. Pamatu izbūve guļbūvēm ir ļoti svarīga, pamatu hidroizolācija, šādā veidā pamati tiek pilnīgi nošķirti no koka konstrukcijām – pamatiem ir jābūt pietiekami augstiem,lai novērstu ilgstošu sniega un koka konstrukciju saskari ziemā. Tādēļ nereti ir redzamas guļbūves pat ar metru augstiem pamatiem, vai arī ēkas, kam pirmais stāvs būvēts no akmens, bet otrais – no baļķiem. Visvairāk bojājumu riskam pakļautas lētāk un mazāk kvalitatīvi būvētās guļbūves.

Filwud pārdod dažāda lieluma guļbūves, kuras ir piemērotas gan patstāvīgai dzīvošanai, gan kā atpūtas mājas vasarā vai atsevišķi pirts namiņi.Kopējās guļbūve izmaksas ir jārēķina ne tikai pamatojoties uz cenas lielumu guļbūvēm, bet arī pamatu izbūvei. Filwud pārdod guļbūves, kā arī piedāvā kompleksu pakalpojumu, kur tiek piedāvāts izgatavot atbilstošus pamatus Jūsu topošajai guļbūvei. Gatavi projekti ir lieliski daudziem cilvēkiem, kas vēlas ietaupīt laiku guļbūves projekta izstrādei. Turklāt gatavi guļbūves projekti izstrādāti vairāki, lai ikvienam būtu iespēja izvēlēties. Lai gan Filwud pārdod nelielas guļbūves, kas piemērotas atpūtas namiņa izveidei, tas nenozīmē, ka mūsu meistaru komanda nevar izveidot arī divstāvu patstāvīgi apdzīvojamas mājas. Piedāvājumā gan gatavi projekti, gan pēc klienta vēlmēm veidoti mājas projekti, kas pielāgoti klienta vēlmēm un iespējām. Guļbūves būvniecība pa posmiem ir laikietilplīgs process, kura rezultātā tā top mājīga un sagādā lielu pievienoto vērtību saviem iemītniekiem.