Guļbūves būvniecība

gulbuves buvnieciba

Būvniecība no baļķa līdz gatavai guļbūvei

Latvijā koka guļbūves un to būvniecība nav nekas jauns, jo ar šādu ēku būvniecību jau izsenis ir nodarbojušies mūsu senči. Guļbūve ir būve, kuras sienas ir veidotas no cits uz cita vienā līmenī liktiem apaļkokiem, kuri savienoti stūros.

Guļbūvju būvniecībā tiek izmantoti divi būvniecības paņēmieni. Izmantojot amatniecisko paņēmienu, baļķi tiek tēsti ar rokām un guļbūve tiek veidota no apaļkokiem vai kantainiem baļķiem. Savukārt rūpnieciski izgatavotajās guļbūvēs tiek izmantoti virpoti vai frēzēti baļķi. Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 200 guļbūvju tradicionālie celtniecības stili, kuri pēc savas būtības atšķiras pēc baļķu formas un mājas stūra veidošanas stila. Arī mūsdienās guļbūves ir visnotaļ populāras un tās ir iecienījuši iedzīvotāji ne tikai lauku apvidos, bet arī pilsētas vidē. Labas atsauksmes par šīm būvēm nākas dzirdēt itin bieži. Ir vērts pieminēt, ka, lai nodrošinātu labu mikroklimatu gan sev, gan guļbūvei, daudzi guļbūvju īpašnieki izvēlas uzstādīt krāsns apkuri nevis elektrisko apkuri.

Guļbūves no Latvijas priedes baļķiem

Mēs guļbūves veidojam no augstas kvalitātes virpotiem apaļkoka baļķiem, jo tie atšķirība no parastiem, ar cirvi tēstiem baļķiem, ir daudz precīzāk apstrādāti. Visi vienas guļbūves būvniecības baļķi tiek sagatavotie ar vienādu diametru, kā arī virpotie baļķi visā garumā ir vienādi gludi. Baļķa kvalitāte ir ļoti nozīmīga, lai guļbūves ekspluatācijas laikā nerastos defekti, tāpēc baļķus mēs sagatavojam paši savā ražotnē, Valmiermuižā. Mēs saviem klientiem vēlamies parādīt pilnu guļbūvju būvniecības procesu, tāpēc esam izveidojuši īpašu galeriju, kurā ikviens var ielūkoties, lai izprastu gan baļķu sagatavošanas, gan apstrādes procesu.

Filwud guļbūvju būvniecībā tiek izmantoti augstas kvalitātes priedes apaļkoka baļķi, kuri ir zāģēti un apstrādāti atbilstošā laikā. Guļbūvju būvniecībā baļķu kvalitātei ir ļoti liela nozīme, jo nereti nākas dzirdēt nepatīkamas atsauksmes no citu guļbūvju ražotāju klientiem, par izplatītu problēmu guļbūvju ekspluatācijā. Cilvēki, kuri ir saņēmusi nekvalitatīvi uzbūvētu guļbūvi, sniedz sliktas atsauksmes un sūdzas, ka ir radušās spraugas starp baļķiem, kā arī par to, ka baļķi sākuši plaisāt. Šādās nekvalitatīvi uzbūvētās guļbūvēs ir ļoti zema siltumnoturība, kā arī baļķu spraugās mājvietu ierīko dažādi kukaiņi un putni, sabojājot siltinājumu, un mitrums, no kura guļbūve vairs nav pasargāta, rada pelējumu. Šādu problēmu cēloņi meklējami nekvalitatīvā būvniecībā un nepareizi apstrādātos materiālos.

Lai izvairītos no šādām problēmām mūsu senči, vienai guļbūvei, baļķus atlasīja tikai no vienas cirsmas, jo tikai vienas cirsmas kokus ir ietekmējuši vieni un tie paši ārējās vides faktori un, līdz ar to, šiem kokiem ir vienlīdzīga mitruma pakāpe. Pēc nociršanas jebkurš koks elpo vēl 7 gadus, kā rezultātā koks vēl spēj uzsūkt mitrumu. Atkarībā no tā, cik kokmateriāls ir sauss, guļbūves sienas var sēsties līdz pat 4–6 cm uz metru. Tāpēc, ir ļoti būtiski izvēlēties vienlīdz augstas kvalitātes materiālus visai guļbūvei, kā arī ļoti liela nozīme ir meistara pieredzei.

Guļbūves būvniecības izmaksas

Guļbūvju būvniecības process nav iedomājams bez klienta iesaistes, jo tieši klienta ieteikumi un atsauksmes ir neatņemama būvniecības sastāvdaļa. Arhitektam ir pilnībā jāizprot klienta vēlmes un ieceres, lai guļbūves izkārtojums uz izmērs pilnībā atbilstu klienta sapņu piepildījumam. Tikai pilnībā izprotot klienta vēlmes, arhitekts spēs panākt vēlamo rezultātu.

Guļbūves būvniecības izmaksas ir ļoti atšķirīgas, tāpēc mēs piedāvājam saviem klientiem apskatīt jau gatavos guļbūvju projektus, lai smeltos iedvesmu no mūsu idejām un gūtu lielāku priekšstatu par izmaksām. Pie gatavajiem guļbūvju projektiem esam norādījuši projektu cenas un guļbūves parametrus. Aplūkojot jau esošos projektus, ir pavisam viegli aprēķināt katra paša sapņu guļbūves cenu.

Mūsu guļbūves projektu cenu amplitūda ir salīdzinoši liela. Guļbūves izmaksās mēs esam iekļāvuši ne tikai ražošanas un uzstādīšanas izmaksas, bet arī piegādes izmaksas 120 km rādiusā no ražotnes. Katra projekta izmaksas un cenas ir atkarīgas no guļbūves lieluma un izmantotajiem materiāliem.

Protams, izmaksas atšķirsies no dzīvojamo ēku guļbūvēm un pirts guļbūves izmaksām. Tāpēc, lai iegūtu precīzu informāciju par visām izmaksām, kas tiek iekļautas guļbūves cenā, aicinām sazināties ar mums, lai mēs varam Jums sniegt konsultāciju un ieteikt Jums piemērotāko risinājumu, lai iespēju robežās sabalansētu Jūsu izmaksas ar Jūsu vēlmēm.

Katras guļbūves būvniecības izmaksas un laiks ir ļoti atšķirīgs. Pat divu identisku guļbūvju būvniecība var atšķirties pat par vairākiem mēnešiem. Katras guļbūves būvniecības laiks ir atkarīgs no paša klienta un no tā, cik skaidri klients var definēt savas vēlmes, jo projektēšanas procesā ir ļoti svarīgi izveidot ērtu un pārdomātu dizainu. Gatavajos guļbūves projektos mūsu komanda ir īpaši strādājusi pie tā, lai katra sīkākā nianse būtu pārdomāta un izveidota tā, lai gala lietotājam nenāktos vilties. Tāpēc strādājot pie individuālajiem risinājumiem mūsu komanda velta daudz laika tam, lai klienta ieceres tiktu realizētas, bet tajā pašā laika, iecerēto guļbūvi cenšoties izveidot pēc iespējas funkcionālāku, lai tajā būtu patīkami un komfortabli uzturēties gan vasarā, gan ziemā.

Atsauksmes par uzceltajām guļbūvēm

Filwud komandai klientu atsauksmes ir ļoti svarīgas, tāpēc mēs uzturam kontaktu ar saviem klientiem, lai pārliecinātos par to, ka arī pēc guļbūves nodošanas ekspluatācijā, klients ir apmierināts ar rezultātu un būvei nav radušies nekādu defektu. Klienta atsauksmes par guļbūvēm ir vislielākā reklāma, jo, ja klients būs apmierināts, tad arī atsauksmes būs labas un visi apkārtējie iedzīvotāji uzzinās par mums un mūsu augstvērtīgajiem guļbūvju projektiem, kurus mūsu meistari izstrādā ar vislielāko atbildības sajūtu. Mēs lepojamies un esam gandarīti par katru mūsu projektu, kas ir ticis nodots ekspluatācijā, kā arī priecājamies, ja klienti savas atsauksmes ievieto mūsu mājaslapā.

Filwud guļbūves