Guļbūves būvniecība un gatavi projekti

Guļbaļķu dzīvojamā māja

Guļbūves būvniecība – kādas nianses būtu jāievēro

Guļbūves daudzu cilvēku vidū tiek atzītas par vienām no visērtākajām un labākajām mājokļa konstrukcijām. Protams, cilvēkiem ir dažādi viedokļi par mājas būvniecības materiālu izvēli, kas lielā mērā nosaka mājas būvniecības ilgumu, ātrumu, izmaksas un arī mājas kopšanu un rūpes, kas nepieciešamas ieguldīt laika gaitā. Turklāt ne tikai finansiāli, bet arī izmantoto cilvēkresursu ziņā. Bezgalīgi iespējams runāt par guļbūves priekšrocībām, bet mēs izstāstīsim galvenās priekšrocibas un nianses, kuras būtu vērts ņemt vērā, kad tiek plānota guļbūves būvniecība, gan iegādājoties gatavas guļbūves, kas ražotas izmantojot gatavus projektus. 

Guļbūves – unikālas mājas

Guļbūves būvniecībā tiek izmantots materiāls, kas ir videi draudzīgs un sniedz patiesu dzīves komfortu. Koks ir unikāls celtniecības materiāls, jo tajā notiek nepārtraukta gaisa apmaiņa. Tas nozīmē, ka guļbūves iekšpusē tiek uzturēts optimāls mitruma un skābekļa līdzsvars, tādēļ guļbūves labvēlīgi ietekmē iemītnieku veselību. Otrs ne mazāk svarīgs aspekts ir koksnes siltumvadītspēja, kas nodrošina to, ka mājā ziemā ir silts, bet vasarā – vēss. No apaļkokiem izgatavotām sienām nav nepieciešama papildu siltumizolācija pat visaukstākajos ziemas mēnešos, tādēļ arī guļbūves iekšpusi var veidot, neizmantotjot modernos apdares materiālus, bet saglabāt izmantoto galveno izejmateriālu – apaļkoku. Guļbūves izturības ziņā ir ievērojami labākas nekā koka karkasa mājas vai paneļu mājas un, ņemot vērā moderno uguns un bioaizsardzības materiālu izmantošanu, izturības ziņā tās tuvojas ķieģeļu mājām. Un protams, ka dabiskais koka skaistums ar savu unikalitāti nespēj pārspēt neko. Tomēr visas iepriekšminētās priekšrocības spēs nodrošināt ilgmūžību tikai ar nosacījumu, ka visos guļbūves celtniecības posmos tiks izpildītas tehnoloģiskās prasības un darbu veiks meistari, kas izkopuši savu darbu, ievērojot kvalitātes standartus.

Guļbaļķu izvēle guļbūves būvniecībā

Viennozīmīgi ir atzīts, ka guļbūves būvniecībā vislabāk izmantot skujkokus. Latvijā visbiežāk guļbūves būvniecībā izmanto egli vai priedi, bet citās valstīs bieži vien arī lapegli vai ciedru. Filwud dod priekšroku priedes koksnei, jo tā ir elastīgāka par egli un mazāk zaraina. Priedes guļbaļķi arī cenas un izmaksas ziņā ir samērā izdevīgāki un salīdzinoši lētāki. Koksnei, kurai ir sveķu, būs ilgāks mūžs, tāpēc ir svarīgi cirst kokus ziemā, pareizajā mēnesī, kad koksnē ir mazāk mitruma, bet vairāk sveķu. Baļķi, kas paredzēti guļbūves būvniecībai jāizvēlas rūpīgi, ievērojot dažādas nianses, kuras ievēro meistari. Protams, katram meistaram un speciālistu komandai ir izstrādāti savi paņēmieni un tiek pielietotas nianses, krājot pieredzi gadiem strādājot ar guļbūvju ražošanu un būvniecību, lai būvniecība visās stadijās noritētu un izdotos veiksmīga. Tieši meistaru profesionalitāte un pieredze ļauj uzbūvēt guļbūves, kas kalpos vēl daudzus gadus. 

Gatavi guļbūves projekti

Filwud uzņēmums pārdod un kā vienu no pakalpojumiem piedāvā iegādāties gatavus guļbūves projektus. Zem vārdu savienojuma “gatavi projekti” slēpjas tās pašas guļbūves, tikai guļbūvēm jau ir izstrādāts projekts un tās ir iespējams aplūkot vēl pirms iegādes. Ļoti ērti guļbūves gatavus projektus varat aplūkot mājas lapas sadaļā “guļbūves”. Gatavi projekti ir ļoti praktisks pirkums cilvēkiem, kas vēlas ietaupīt laiku un resursus guļbūves plānošanā, kā arī tiem, kas jau aplūkojot bildes, zina ko vēlas. Gatavi projekti nav viena standarta guļbūves tips, tās ir dažāda lieluma un iekārtojuma guļbūves, kuras iespējams pielāgot arī individuāliem risinājumiem. Gatavi projekti un komplektācijas, ko nodrošina Filwud: karkasa izgatavošana ražotnē no Latvijā augošiem kokiem, būvmateriālu piegāde pasūtītāja izvēlētajā objektā, guļbūves salikšana, jumta konstrukcijas izbūve un seguma uzklāšana, grīdas ieklāšana, logu un durvju, pirts lāvas montāža, pirts krāsns pieslēgšana. Pēc klienta izvēles Filwud nodrošina visus nepieciešamos būvniecības darbus, ieskaitot ūdens apgādes, kanalizācijas un siltumapgādes komunikāciju izbūvi, pievilkšanu, pieslēgšanu ēkai, krāsošanas darbus, teritorijas labiekārtošanu u.c. darbus. 

Izmaksas un cenas veidošanās guļbūvēm

Cenas gataviem projektiem variē atkarībā no guļbūves lieluma, stāvu skaita un telpu platības. Izmaksas noteikti ietekmē to, cik lielu guļbūvi paredzēts iegādāties vai uzbūvēt. Ja tā ir neliela vasarnīca vai pirtiņa, tad izmaksas noteikti būs zemākas nekā lielai ģimenes mājai. Galvenais nosacījums un izvērtējums ir telpu plānojums, jo bieži vien pareizi un pārdomāti izstrādāts telpu plānojums var ne tikai samazināt kopējo mājas platību, bet arī lielā mērā ietekmē izmaksas. Kopējā cenas tabula pieejama mājas lapas sadaļā “Cenas”, kur ļoti pārkskatāmi un saprotami ir aplūkotas izmaksas guļbūves mājām. Ja esat izlēmis, ka guļbūves māja ir tieši tas, kas Jums nepieciešams, tad aicinām sazināties ar Filwud speciālistiem, lai vienotots par tālāku rīcību vai noskaidrotu sev interesējošos jautājumus saistībā ar guļbūves iegādi, būvniecību, izmaksas un citiem būtiskiem jautājumiem.