Guļbaļķu mājas

Guļbaļķu mājas no Latvijas koka

Cilvēkam, nolemjot iegūt savā īpašumā māju, ir jāpieņem svarīga izvēle – vai iegādāties jau gatavu guļbaļķu māju, vai būvēt jaunu no pašiem pamatiem. Dažkārt jau gatava koka māja ir finansiāli izdevīgāks risinājums, taču mūsdienu guļbūves celtniecības tehnoloģijas un to pievilcīgās un salīdzinoši nelielās būvniecības izmaksas paver iespēju uzcelt pilnīgi jaunas guļbaļķu mājas ikvienam. No pamatiem celta, pašam sava māja ar izdevīgu cenu nenoliedzami ir laba izvēle. Tas ļaus iegūt savā īpašumā tieši tādu māju, kas ir pielāgota konkrētajai situācijai , īpašnieka vēlmēm un budžetam.

Guļbaļķu mājas būvniecības izmaksas

Galvenā guļbaļķu mājas priekšrocība ir zemās būvniecības izmaksas, kas parasti ir daudz mazākas kā tāda paša izmēra ķieģeļu vai mūra mājai. To var skaidrot ar to, ka , pirmkārt, Latvijā koks ir plaši pieejams un atjaunojams materiāls. Otrkārt, apaļkoku baļķu ražošana ir automatizēts process, kas ļauj īsā laika posmā saražot vajadzīgo daudzumu un vairs amatniekiem nav jāiegulda milzīgs darbs un laiks, kā tas bija senākos laikos. Treškārt, šādām guļbaļķu mājām nav nepieciešama iekšējā un ārējā apdare, jo tās jau bez apdares ir estētiski pievilcīgas.

Daudzi citi guļbaļķu mājas plusi

Lai gan sabiedrībā pastāv pretējs mīts, jāmin arī guļbaļķu mājas labā siltumizolācija. Mīts ir izveidojies nekvalitatīva darba rezultātā – piemēram, nepareizi izveidotas baļķu salaiduma vietas, kur arī notiek siltuma zudumi vai arī nepareizi izvēlēts baļķu biezums. Savukārt, kvalitatīvi būvētas guļbūves mājas telpas ziemā ir viegli uzsildīt un tās ilgi siltumu saglabā, bet vasarā tās neuzkarst, tādēļ iekšā ir patīkami vēss.

Guļbaļķu mājas ir ekoloģiskākais ēku veids, un arvien vairāk cilvēku dod priekšroku tieši šādam dzīvesveidam.

Koks ir vienīgais pilnīgi atjaunojamais celtniecības materiāls. Tā lietošana, salīdzinot ar neatjaunojamiem materiāliem, būtiski samazina kaitīgo C02 izmešu daudzumu atmosfērā un to radīto negatīvo ietekmi uz vidi. Enerģijas patēriņš koka būvmateriālu ražošanā ir par 50% mazāks nekā cementa un par 80% mazāks nekā ķieģeļu ražošanā. Kā arī, koks lieliski regulē ēkas iekšējo mikroklimatu. Ir pierādīts, ka koka ēkas satur daudz mazāk putekļu un sēnītes, uztur optimālu skābekļa un mitruma daudzumu, protams, telpas ik pa laikam vēdinot.

Guļbaļķu mājas īpaši novērtēs arī tie, kam svarīgi ir saglabāt senču tradīcijas. Latvija ir bagāta ar mežiem un guļbūves ēku celtniecības tradīcijām, piemēram, Latvijas etnogrāfiskajā muzejā var pamanīt, ka latviešu senči ir devuši priekšroku tieši koka ēkām jau vairākus gadsimtus. Pareizi kopts koks ir ilgmūžīgs materiāls un izvēloties koka māju, ir iespējams apvienot senlaicīgo ar moderno.

Kā jau jebkurai celtniecības metodei, arī guļbaļķu mājai tomēr ir savi trūkumi, taču prasmīgs meistars zinās, kā tos novērst. Piemēram, kādreiz daudzi neizvēlējās koka ēkas, jo uztraucās par ugunsdrošību, taču mūsdienu tehnoloģijas ļauj apstrādāt kokmateriālus ar īpašu aizsarglīdzekli, kas izveido ugunsdrošu virskārtu. Sortiments ir ļoti plašs, tādēļ ēkas saimniekam ir liela izvēle ne tikai ugunsdrošības uzlabošanai, bet arī līdzekļi, kas ļauj pasargāt kokmateriālu, piemēram, no UV stariem, kas ļauj palēlināt guļbūves novecošanos. Turklāt, ir izvēle arī starp ekoloģiskiem līdzekļiem
tādā veidā – izvēloties šādus līdzekļus, ēka vēl joprojām ir pilnīgi dabīga.

SIA “IS” guļbaļķu māju celtniecības pieredzes bagātie meistari Savas guļbaļķu mājas celtniecību vajadzētu uzticēt tikai kvalificētiem un pieredzējušiem savas jomas speciālistiem, lai izvairītos no vilšanās un liekiem remontdarbiem, kas palielinātu kopējās būvniecības izmaksas.

SIA “IS” paši ražo ļoti precīzus un kvalitatīvus apaļkoku materiālus. Pašiem sava ražotne nozīmē mazākas būvniecības izmaksas, jo tie nav jāiepērk no kādas citas firmas. Katrs apaļkoks rūpīgi iziet cauri pārbaudei, pirms tiek pārvests uz klienta būvniecības objektu, tādā veidā nodrošinot augstāko kvalitāti, kas ir ļoti svarīga mājas celtniecībā.

Uzņēmuma ražotajām guļbūvēm ir unikāla stūru savienošanas metode, kas spēj nodrošināt pilnīgu aizsardzību pret Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem un klimatu. Meistari un projektu vadītāji spēs konsultēt klientu jebkurā jautājumā, un palīdzēs noorganizēt tādus svarīgus būvniecības posmus kā pamatu vai komunikāciju izbūvi.

Ja sapnis ir ne tikai par savu guļbūves māju, piedāvājuma klāstā ir arī tik ļoti iecienītās guļbaļķu pirtis par ļoti pievilcīgām cenām. Mājaslapā www.filwud.com var apskatīt jau gatavos projektus un to izmaksas.

Filwud guļbūves